Przejdź do treści

Cześć, nazywam się Marta Pańska i jestem Dziewczyną z butelką wina.

Od 2020 roku prowadzę profil na Instagramie, (ale też Facebooku, Tik Toku i YouTubie) gdzie polecam dobre wina w przystępnych cenach, nie gardzę winami z marketów i edukuje o winie na luzie i bez zadzierania nosa. 

Posiadam certyfikat z sensorycznej analizy wina oraz WSET 2. Ukończyłam też kurs WSET 3, ale na ten moment nie mogę się jeszcze pochwalić certyfikatem. Jestem też w trakcie kursów Capstone California LEVEL 1 i 2. Prowadzę degustacje wina dla grup i firm. Można “mnie” wynająć na jeden wieczór lub cały weekend wraz z wyjątkowymi butelkami. Zawodowo, od prawie 10 lat zajmuje się marketingiem, głównie w branżach restauracyjnych (i fitness, żeby był balans!).

Ze mną nauczysz się wybierać tanie, ale dobre wino w sklepie i dowiesz się jak dobrać wino do ulubionej pizzy i makaronu.

Opowiadam też o winach z Polski, bo są wciąż mało znane, a naprawdę pyszne – a przecież o to chodzi w winie! Ma smakować. 

Co jeszcze? Kocham jeść! Winem zaczęłam interesować się w 2016 roku właśnie za sprawą miłości do jedzenia. Słuchając jak sommelierzy opowiadają o winach w restauracjach, sama postanowiłam zgłębić temat i przepadłam bez końca.

Uwielbiam podróżować, a moje ulubione zajęcie podczas podróży to rozmowy z lokalsami oraz poznawanie ich potraw i smaków. Jestem tym typem, który przed podróżą sprawdza gdzie zjeść, jakie restauracje i winebary odwiedzić.

Prywatnie jestem żoną, mamą jednego małego człowieka i dwóch zwierzaków – kota-adopciaka Elii i Samojeda Czupura.

Chcesz wiedzieć więcej? Oglądnij odcinek, w którym mówię o sobie trochę więcej.

Obserwuj mnie w kanałach społecznościowych.